99/04/18 چهارشنبه 05:21
باکس ورود


ثبت نام
کلمه عبور جدید
Text + Text -
جستجوی ساده آگهی ها
بنر ستون سمت راست
کد مدیر
مطالب تصادفی محتوایی
خلیج فارس یا عربی خلیج فارس یا عربی
بازدید: ٣٠٢٠

پرینت
بازدید: ٣۶٠

ويکي ليکس سعودي‌ها را رسوا کرد/ از درخواست ملک‌عبدالله براي حمله به ايران تا تضمين به اروپا براي کاهش قيمت نفت

سايت ويکي‌ليکس با انتشار 60 هزار سند محرمانه متعلق به عربستان سعودي که بخشي از آنها به فعاليت هاي خرابکارانه اين رژيم عليه جمهوري اسلامي و اختلاف افکني در منطقه مربوط مي شود، رسوايي جديدي براي اين کشور به بار آورده است. انتشار اين اسناد که جمعه گذشته منتشر شدند، صدمين سالگرد جشن تأسيس ديکتاتوري سعودي را تحت الشعاع قرارداد.به گزارش مهر در چند سند از اسناد منتشر شده مشخص مي گردد که عربستان سعودي درباره جبران کاهش توليد نفت در بازارهاي جهاني در صورت تحريم نفتي ايران به اروپا تضمين داده بود. همچنين يکي ديگر از اين اسناد فاش شده محرز مي کند که شاه سابق سعودي با صدور فرماني به وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات، متوقف ساختن فوري پخش شبکه ايراني «العالم» را خواستار شده بود. به گزارش تابناک براساس يکي ديگر از اين اسناد، سعودي ها با درخواست هاي مالي هر طرفي که عليه حزب الله و ايران موضع گيري نداشته و يا در روزنامه هايي مانند الاخبار کار کرده باشد، موافقت نمي کرده اند. فعاليت عليه تشيع يکي ديگر از محورهاي تخريبي سعودي ها عليه ايران بوده که به عنوان نمونه در سندي از تلاش هاي عربستان براي تاسيس شبکه تلويزيوني و روزنامه در مصر عليه ايران و تشيع پرده برداري شده است.

در نامه اي که سعود الفيصل وزيرخارجه سابق عربستان به شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر و شخص عبدالفتاح السيسي نوشته است، فردي به السيسي معرفي شده که يک روزنامه نگار است و براي تبديل هفته نامه اش به روزنامه و نيز تاسيس يک شبکه تلويزيوني به منظور مقابله با «گسترش نفوذ ايران» خواستار کمک مالي شده است.به گزارش راديو اروپاي آزاد در يکي از اين اسناد که مربوط به سال ۲۰۱۲ و مذاکرات هسته اي بوده، چند کشور عربي، از جمله عربستان سعودي از آمريکا خواسته‌اند به تاسيسات هسته اي ايران حمله نظامي کند. بر پايه اين سند ملک عبدالله بن عبدالعزيز، پادشاه سابق عربستان، از ايالات متحده درخواست کرده بود براي نابودي تاسيسات اتمي، به ايران حمله کند. در اين اسناد به «توصيه‌هاي پياپي» پادشاه عربستان «به ايالات متحده براي حمله به ايران جهت پايان دادن به برنامه جنگ‌افزارهاي اتمي‌» اشاره شده است. در اين ميان يکي ديگر از اين اسناد مربوط به درخواست بورسيه تحصيلي براي فرزند عطاءالله مهاجراني وزير اسبق ارشاد ايران است. در اين نامه که خطاب به سعود الفيصل نوشته شده، درخواست مهاجراني براي بورسيه تحصيلي فرزندش در دانشگاه وارويک انگلستان مطرح شده که در اين رابطه سفارت سعودي در لندن مبلغ 12 هزار پوند براي هرسال تحصيل فرزند وي پرداخت کرده است.

حمايت‌هاي مالي از مخالفان جمهوري اسلامي
به گزارش بي بي سي براساس اين اسناد عربستان سعودي از مخالفان نظام جمهوري اسلامي حمايت هاي مالي و معنوي مي کند. همچنين به گزارش فارس در سند ديگري سفير عربستان در ايران به پادشاه کشورش پيشنهاد مي کند با توجه به نرخ بيکاري و تورم در ايران از ظرفيت رسانه ها و شبکه هاي اجتماعي در اين زمينه استفاده کرد. در بخشي از پيشنهادات وي آمده«بايد تلاش کنيم تا اثبات شود دخالت‌هاي ايران در سوريه، عراق، لبنان، يمن و کشورهاي حاشيه خليج فارس باعث مشکلات شده است.»

 

 

کلیپ دعای عهد استاد فرهمند به همراه متن عربی و ترجمه

آندلوسیزه کردن ایران

آلودگی مواد غذایی

کلیپ جنجالی "بفهمیم امام زمان نداریم"

جاسوسی وایبر و واتس آپ

کلیپ کنایه دکتر عباسی به دولت تدبیر

کلیپ لو رفته خاخام یهودی درباره امام زمان (عج)

SecImgSes